Spotkanie z przedstawicielem WKU w Sandomierzu PDF Drukuj Email
środa, 13 kwietnia 2011 12:27

24 marca 2011 roku odwiedził naszą szkołę przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie II i III klasy liceum.  Rozpoczęło się ono filmem edukacyjnym charakteryzującym siły zbrojne w Polsce. W drugiej części spotkania uczniowie obejrzeli prezentację, z której dowiedzieli się jak zostać zawodowym żołnierzem w Wojsku Polskim.

 

Więcej…
 
"Wolontariat odpowiedzią na kryzys wartości młodzieży u progu XXI wieku" PDF Drukuj Email
wtorek, 12 kwietnia 2011 19:24

25 marca 2011 roku uczennice naszej szkoły - Aneta Kiec (kl. II LO) i Klaudia Wrona (kl. IIA Gimnazjum) wraz z opiekunami - Panią Ewą Pucułą i Panią Anną Zgardzińską uczestniczyły w konferencji pt.: "Wolontariat odpowiedzią na kryzys wartości młodzieży u progu XXI wieku", która odbyła się w sali konferencyjnej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Więcej…
 
Dzień otwarty w szkole podstawowej PDF Drukuj Email
sobota, 09 kwietnia 2011 07:24

"Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi."
Janusz Korczak

 

6 kwietnia 2011 r. w Zespole Szkół Ogónlokształcących im. Edwarda Szylki odbył się "dzień otwarty" dla przedszkolaków i ich rodziców.

Więcej…
 
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj Email
piątek, 18 marca 2011 08:12

W dniu 20 stycznia 2011 roku w Sali Rycerskiej Zamku Kazimierzowskiego w Sandomierzu miało miejsce wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom z powiatów: opatowskiego, sandomierskiego i staszowskiego.

Więcej…
 
Projekt społeczny realizowany przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum pt.: "Dzień dobry KULTURO" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 21:52

Samorząd Uczniowski Gimnazjum działający w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie rozpoczyna realizację projektu społecznego pt.: "Dzień dobry KULTURO".

Założeniem projektu jest podniesienie poziomu kultury osobistej uczniów i kształtowanie postawy kulturalnego stylu bycia uczniów w różnych sytuacjach. Jednocześnie chcemy dać uczniom możłiwość ciekawego spędzenia czasu wolnego.

Więcej…
 
Certyfikat Bezbieczeństwa dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących im.Edwarda Szylki w Ożarowie PDF Drukuj Email
środa, 06 kwietnia 2011 11:33

W dniu 24 marca 2011 roku podczas zebrania Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie otrzymał "Certyfikat Bezpieczeństwa".
Jest to pierwszy certyfikat w województwie świętokrzyskim przyznany na lata 2011-2015.

Przyznanie go poprzedza ocena szkoły dokonana przez Komisję Wizytującą, która składa się z przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej Policji, Kuratorium Oświaty i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach. Certyfikat Bezpieczeństwa jest przyznawany w uznaniu przedsięwzięć o charakterze organizacyjnym w zakresie bezpieczeństwa społeczności szkolnej realizowanych wspólnie przez rodziców, nauczycieli oraz przedstawicieli organów samorządowych.

 

 
Nowości w bibliotece PDF Drukuj Email
czwartek, 31 marca 2011 15:16

Biblioteka szkolna wzbogaciła się o kilkanaście nowych pozycji literatury pedagogicznej. Mogą one być niezwykle pomocne w rozwiązywaniu różnorodnych problemów wychowawczych. Wykorzystywane przez wszystkich nauczycieli również w celu wzbogacania własnego warsztatu pracy. Książki zakupiła i przekazała bibliotece pani dyrektor Alicja Różańska Cembrowska.
Zachęcamy do korzystania z nowości bibliotecznych!

 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 następna > ostatnia >>

Strona 161 z 168