Jak wspierać dziecko w trakcie epidemii koronawirusa? PDF Drukuj Email
wtorek, 31 marca 2020 07:25

Dyrektor szkoły wraz z pedagogami, zachęcają do przeczytania artykułu zaproponowanego przez psychologów Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Opatowie. Jest on przeznaczony dla Rodziców i uczniów, wspiera oraz motywuje.

https://dzieciecapsychologia.pl/jak-wspierac-dziecko-w-trakcie-epidemii-koronawirusa-wsparciewkoronie/

 
Przydatne linki PDF Drukuj Email
czwartek, 26 marca 2020 22:02

 

Oto wykaz linków, które uczniowie (ale nie tylko oni) mogą wykorzystać w nauce, pracy i rekreacyjnie. Oczywiście, w miarę swoich możliwości i chęci.

 

lektury.gov.pl

wolnelektury.pl/katalog/lektury/

lektury na ekranie – Vod.tvp.pl

legimi.pl/lektury

empik.com

bookini.pl

chmuraczytania.pl

facebook.com/unia.literacka

 

Nauczyciele bibliotekarze zachęcają do korzystania

 
Korzystajmy bezpiecznie z Sieci PDF Drukuj Email
czwartek, 19 marca 2020 11:14

Społeczność szkolna znalazła się w niezwykle trudnej sytuacji i wszyscy musimy się z nią zmierzyć i znaleźć złoty środek, by wypracować najskuteczniejszy sposób komunikacji.

Nauczyciele i uczniowie zostali przeszkoleni  z zakresu korzystania z Office365, co ułatwia komunikację. Nauczyciele są także zrzeszeni na różnych portalach społecznościowych, na Facebooku i Messengerze, i tam przekazują sobie pomysły na lekcje. To działa, więc myślę, że to dobre rozwiązanie, i dobry czas do tego, by uczniowie wraz z nauczycielami poćwiczyli te rzeczy, których już się nauczyli. Każdy użytkownik TIK musi i powinien pamiętać o czasie pracy, jaki spędza przy monitorze. Należy  zorganizować pracę tak, by każdy uczeń po każdej godzinie nieprzerywalnej pracy przy komputerze miał możliwość zmiany rodzaju pracy na taką, która nie będzie obciążała wzroku lub będzie wykonywana w zmienionej pozycji ciała. Ponadto powinniśmy pamiętać o częstym wietrzeniu pomieszczenia, w którym przebywamy oraz skupieniu naszego wzroku np. na zielonym kolorze roślin domowych lub po prostu zamknięciu oczu.

Drodzy Rodzice i Uczniowie pamiętajcie o tym, że Internet niesie ze sobą wiele mądrych, właściwych treści ale również takich, które nie wpływają dobrze na rozwój młodego człowieka. Szanowni państwo czuwajcie nad tym z jakich stron korzysta Wasze dziecko. Drodzy uczniowie wchodźcie w relacje na mediach społecznościowych z osobami, które znacie. Pamiętajcie, że słowa umieszczone w Internecie nie znikną, nawet jeśli je usuniecie.

Życzymy Wam dobrego czasu spędzonego przed monitorem komputera, pogłębiania wiedzy i utrwalania dobrych znajomości w Sieci.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-praca-przy-komputerze-wymagania-bhp0

 

Dyrektor szkoły Katarzyna Swacha oraz Nauczyciele i Pedagodzy szkolni

 
Wskazówki dla Rodziców PDF Drukuj Email
czwartek, 19 marca 2020 07:53

Kliknij na obrazek, aby powiększyć

 
Minister edukacji odpowiada na pytania o zawieszenie zajęć w szkołach PDF Drukuj Email
wtorek, 17 marca 2020 19:58

 
Język angielski dla klasy I szkoły podstawowej PDF Drukuj Email
wtorek, 17 marca 2020 19:51

 

https://padlet.com/beatakryj/f8sqz8j4imtf?fbclid=IwAR14VjFWaiD4xyDQywaQihJ_GJCJtzEhAHuO_i1aHMsDR7XI5RwCWSVsPis

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 171