Pasowanie na czytelnika w bibliotece szkolnej PDF Drukuj Email
środa, 18 maja 2016 18:08

 

W dniu pasowania na czytelników  uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie nauczyciele bibliotekarze wraz z Kołem Przyjaciół Biblioteki przygotowali dla nich przedstawienie „Królewna się nudzi”. Inscenizację obejrzeli także: wychowawcy pierwszoklasistów, przedstawiciele rodziców i Monika Misiuda - bibliotekarka Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie.

 

 

Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy kapryśnej królewny, która w końcu zrozumiała,  jak wielką wartość mają książki i jakim ciekawym miejscem jest biblioteka. Bo biblioteka to „zaczarowane miejsce również dlatego, że jeśli już tu wejdziesz, możesz przeżyć czary i przygody, nie ruszając się na krok”.

Aby i uczniowie klas pierwszych mieli do dyspozycji tysiące fascynujących książek do czytania i w pełni mogli korzystać z bogatego księgozbioru, zostali pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Powtarzali słowa: „…tobie, książko, przyrzekamy, że szanować cię będziemy, krzywdy zrobić ci nie damy”.

Na pamiątkę uroczystości każda z klas pierwszych otrzymała dyplom.

Na zakończenie wszyscy wysłuchali piosenkę „Jeśli lubisz książki…”, zachęcającą do czytania.

Jeszcze tylko zaproszenie na lekcje biblioteczne i mamy nowych czytelników biblioteki szkolnej.

 

Ewa Jędrzejewska
Bożena Goraj