Rajd harcerzy PDF Drukuj Email
sobota, 23 października 2010 13:53

W sobotę 25 września 2010 r. odbył się VIII Marsz Szlakiem Legionów. W marszu wzięły również udział Drużyna Harcerska "Szare Szeregi" oraz Drużyna PTTK "Włóczykije" z Ożarowa.

Trasa prowadziła przeważnie drogami bocznymi, oznaczonymi na mapie, którą uczestnicy otrzymywali w puncie startowym w Rożkach. Każda grupa marszowa poruszała się samodzielnie. Ważne było, aby stawić się w punkcie końcowym w Jakubowicach o 15:00. Na trasie marszu były punkty żywnościowe i sprawnościowe oraz podane były zasady udziału w konkursach. Na mecie był wydanyciepły posiłek - kiełbaski. Na zakończenie pod pomnikiem legionowym w Jakubowicach odbył się uroczysty apel oraz złożenie kwiatów. Po części uroczystej rozdane zostały nagrody w postaci karnetów na krytą pływalnie "Neptun" w Ożarowie. Upominki otrzymali również nasi harcerze i "Włóczykije".

Milena Budkowska