Przyrzeczenie harcerskie w Nowym PDF Drukuj Email
sobota, 23 października 2010 22:23

11 października 2010 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym "Sielska Dolina" w Nowym Drużyna Harcerska im. "Szarych Szeregów" działająca przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie obchodziła bardzo ważną uroczystość.

 

W poniedziałek w samo południe 40 harcerzy złożyło na ręce Komendanta Kieleckiej Chorągwi ZHP w Kielcach hm Darka Bińczaka i druhen Moniki Dzikowskiej, Moniki Bidzińskiej, Urszuli Nawrockiej, Mileny Budkowskiej, Elżbiety Grad-Liwińskiej Przyrzeczenie Harcerskie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pani Dyrektor ZSO im. Edwarda Szylki w Ożarowie Alicja Różańska Cembrowska, Pani Dyrektor Katarzyna Swacha, hm Wanda Kołtunowicz, Burmistrz Miasta i Gminy Ożarów Marcin Majcher oraz liczna grupa rodziców.

Przyrzeczenie harcerskie to uroczyste ślubowanie składane przy wstępowaniu do harcerstwa. Stanowi ono opis trzech podstawowych zasad wychowawczych obowiązujących w harcerstwie: służby, samodoskonalenia, braterstwa. Myślę, że każdy harcerz bardzo przeżywa ten fakt. Czeka na ten moment i na pewno z dumą przyjmuje przypinany Krzyż Harcerski - stwierdził hm Darek Bińczak.

Po części oficjalnej zuchy i harcerze wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na cieplą grochówkę i piekli kiełbaski przy ognisku. Cała uroczystość przebiegła w sympatycznej atmosferze, przy dźwiękach gitary i cieple ogniska.

Monika Bidzińska