Jesteśmy Europejczykami - znamy ważne święta naszych sąsiadów... PDF Drukuj Email
wtorek, 02 listopada 2010 14:24

19 października 2010 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego konkursu poświęconego 20 Rocznicy Zjednoczenia Niemiec.

 

Konkurs odbył sie 4 paździenika, a więc dzień po uroczystościach rocznicowych obchodzonych za naszą zachodnią granicą. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko znajomością najważniejszych wydarzeń, które doprowadziły do ponownego powstania jednego państwa niemieckiego, ale również wiadomościami z zakresu ogólnej wiedzy o naszym zachodnim sąsiedzie. Liczba uczestników konkursu była imponująca - 60 osób!

Organizatorom konkursu p. Agnieszce Szot i p. Iwonie Ślęzak udało się wyłonić zwyciezców:

I miejsce - Aleksandra Majcher I LO

II miejsce (ex aequo) -   Karolina Kozłowska III C

Justyna Wójcik III D

Hubert Fryc III C

Osoby te otrzymały nagrody książkowe (słowniki oraz pomoce do nauki języka niemieckiego). Pozostali uczestnicy, w zależności od ilości zdobytych punktów, zostali nagrodzeni najlepszymi ocenami z języka niemieckiego i historii.

Pani Dyrektor Alicja Różańska Cembrowska, obecna na ogłoszeniu wyników, nie tylko wręczyła nagrody i pogratulowała wszystkimuczestnikom, ale też podkreśliła jak ważna jest w dzisiejszej zjednoczonej Europie znajomość języków obcych oraz świadomość bycia Europejczykiem. Im więcej dowiemy się o naszych europejskich partnerach, a w szczególności o najbliższych państwach sąsiadujących, tym bardziej będziemy mogli wykorzystać ją utrwalając swoją pozycję w Europie.