Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email
czwartek, 27 października 2016 20:16

Obchodzony w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych jest wspaniałą inspiracją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz formą zachęty, by sięgali po książki.

Z tej okazji biblioteka szkolna w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie corocznie organizuje konkursy czytelnicze.

 

 

17 października 2016 roku uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej rywalizowali w konkursie „Czytam, bo lubię, i tym się chlubię”. Spośród kilkunastu uczestników najlepsza okazała się Emilia Gruszka – klasa IVa.

18 października 2016 roku pod hasłem „Mistrz pięknego czytania” został przeprowadzony konkurs dla gimnazjalistów. Tytuł mistrza otrzymała Nikola Ożóg – klasa IIID.

Wszyscy, czytając przygotowane wcześniej ulubione fragmenty prozy lub poezji, naprawdę oczarowali słuchaczy. Wykazali się niezwykłą umiejętnością interpretacji tekstu i ukazania emocjonalnej strony przekazu.

25 października 2016 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste zakończenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i podsumowanie przeprowadzonych konkursów.

Uroczystość zaszczyciła swą obecnością wicedyrektor Katarzyna Swacha. Z jej rąk laureaci otrzymali nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy konkursów dostali drobne upominki.

Wicedyrektor Katarzyna Swacha, odnosząc się do słów wypowiedzianych przez niżej podpisaną, powiedziała: „Najbardziej zachwyciło mnie to, że na przestrzeni kilku lat jesteście tą grupą, która najpiękniej wyraża emocje podczas czytania tekstów literackich. Cieszę się niezmiernie, że te słowa usłyszałam, bo to oznacza, iż na lekcjach języka polskiego i na innych zajęciach ćwiczycie tę piękną umiejętność, a później wygrywacie w konkursach”.

Marzenie nas wszystkich to wciąż rosnąca liczba pasjonatów czytania, posiadających dar interpretacji zarówno prozy, jak i poezji.

Ewa Jędrzejewska