Ożarów II drużyną w województwie w XIII edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej PDF Drukuj Email
niedziela, 18 grudnia 2016 11:13

 

Bardzo pomyślnie zakończyła się XIII edycja Małej  Ligi Piłki Ręcznej dla drużyny chłopców Szkoły Podstawowej z ZSO im. E. Szylki w Ożarowie.

Nasza drużyna pod wodzą trenera Piotra Kowalskiego dotarła do finału tej imprezy, wygrywając po drodze wszystkie mecze. Dopiero w finale uznać musiała wyższość faworyzowanej drużyny z Królewca (trzykrotnego zwycięzcy turnieju) wynikiem 6:8. Wcześniej rozegrany został półfinał, w którym SP Ożarów pokonała SP Bilcza 16:13.

 

 

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP Królewiec
  2. SP Ożarów
  3. SP Bilcza
  4. SP Staszów

Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik Łukasz Kosmala ze SP Ożarów.

 

Drużyna z Ożarowa wystąpiła w następującym składzie:

Krzysztof Buczek, Bartłomiej Bzduch, Antoni Czajkowski, Kacper Czarnecki, Bartłomiej Gierczak, Łukasz Kosmala, Wiktor Kudła, Piotr Kwiatkowski, Mateusz Mądry, Dawid Mucha, Mateusz Nogaj, Bartłomiej Oleksiak, Oskar Szot, Piotr Wójcik. Trenerem zespołu jest Piotr Kowalski.

 

Aby znaleźć się w finałach, drużyna z Ożarowa rozegrała dwa turnieje, nie przegrywając meczu.

 

Turniej w Staszowie:

Szkoła Podstawowa Ożarów – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 Staszów 8:7

Szkoła Podstawowa Ożarów - Publiczna Szkoła Podstawowa Czajków Płd. 10:9

Szkoła Podstawowa Ożarów - Publiczna Szkoła Podstawowa Sichów Duży 12:2

Szkoła Podstawowa Ożarów - Publiczna Szkoła Podstawowa Osiek 12:2

 

Turniej w Czajkowie Południowym:

Szkoła Podstawowa Ożarów - Szkoła Podstawowa Nr 2 Busko Zdrój 7:6

Szkoła Podstawowa Ożarów - Szkoła Podstawowa Michałów 8:1

Szkoła Podstawowa Ożarów - Szkoła Podstawowa Nr 4 Jędrzejów 16:4

 

Finały rozegrane zostały w Hali Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach w dniu 13 grudnia.

Organizatorami byli: Fundacja Vive Serce Dzieciom z prezes Grażyną Jarosz, Vive Tauron Kielce i Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej.

Gośćmi finału byli przedstawiciele Vive Tauron Kielce, prezes Bertus Servaas i zawodnicy: Michał Jurecki, Mateusz Jachlewski i Karol Bielecki.  Prorektor Politechniki Barbara Goszczyńska, Prezes VIVE Textile Recycling Agnieszka  Servaas, Dyrektor Departamentu Sportu w Województwie Świętokrzyskim Jacek Kowalczyk, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Prezes ŚZPR Grzegorz Budziosz, Dyrektor ŚCDN Jacek Wołowiec, Członek Rady Nadzorczej Fundacji VIVE Serce Dzieciom Jan Nowak, Duszpasterz Sportowców ksiądz Krzysztof Banasik.