Głośne czytanie w bibliotece PDF Drukuj Email
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:02

6-7 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy III a, III b, III d Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie spotkali się z nauczycielami bibliotekarzami, aby wziąć udział w głośnym czytaniu opowiadań dla dzieci.

 

 

Wybór padł na utwory Jana Grabowskiego: „Czarna owieczka” oraz „Puc, Bursztyn i goście”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytania nauczycieli oraz koleżanek i kolegów. Wspólnie przeżywały przygody bohaterów książek.

Głośne czytanie w bibliotece okazało się niezwykle ważnym doświadczeniem nie tylko dla nich. W podobnym spotkaniu z książką uczestniczyli również uczniowie klasy Va, którzy czytali wybraną przez siebie literaturę.

Takie zajęcia potwierdziły znany fakt, że czytanie to najlepszy trening dla mózgu. Poprawia pamięć, rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę i słownictwo.

To na pewno nie ostatnie takie spotkanie młodych czytelników z dobrą książką.

 

Ewa Jędrzejewska

Bożena Goraj