Zawody Powiatowe Dziecięcej Piłki Ręcznej PDF Drukuj Email
środa, 24 maja 2017 16:47

„Horyzonty aktywności fizycznej – dziecięca piłka ręczna" to akcja realizująca Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej, który skierowany jest do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Jego główny cel to wspieranie świętokrzyskich szkół w zakresie podnoszenia jakości zajęć wychowania fizycznego.

W listopadzie 2016r. nasza szkoła przystąpiła do programu promującego aktywność fizyczną wśród uczniów oraz popularyzującego dziecięcą piłkę ręczną.

Otrzymaliśmy: bramkę, 10 piłek, kamizelki dla graczy oraz znaczniki do tworzenia boiska, dzięki czemu nasi najmłodsi sportowcy mogli trenować tak lubianą przez nich dyscyplinę.

W piątek 19 maja 2017r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie odbyły się Powiatowe Zawody Dziecięcej Piłki Ręcznej. Głównymi koordynatorami naszej drużyny byli nauczyciele: Kinga Bąk i Artur Kaczor.

Zawody swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście:  Burmistrz Ożarowa Marcin Majcher, dyrektor szkoły Alicja Różańska Cembrowska, wicedyrektor Katarzyna Swacha, wicedyrektor Anna Kaleta oraz goście z Kielc: Jolanta Sabat, Wiesław Stanisławiak i Artur Dźwirek.

Nasza szkoła została wybrana gospodarzem rozgrywek w powiecie opatowskim dzięki najlepiej przystosowanej sali gimnastycznej. W zawodach uczestniczyło siedem szkół: SP Ożarów, SP Tarłów, SP Bidziny, SP Włostów, SP Iwaniska, SP Baćkowice oraz SP nr 2 w Opatowie.

Po zaciętej walce nasi uczniowie wywalczyli IV miejsce. Sprawiło nam ono wiele radości, gdyż mieliśmy godnych przeciwników.

Bąk Kinga