Pasowanie na czytelnika, czyli Wiedźma Multimedia u pierwszoklasistów PDF Drukuj Email
niedziela, 28 maja 2017 15:27

Słysząc „maj”, mamy wiele skojarzeń: Dzień Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja, wiosna, matura. Lecz maj to również Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. A biblioteka to propagowanie czytelnictwa w różnorodnych formach.

Jedną z nich jest pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie.

 

 

Uroczystość uświetniły swą obecnością wicedyrektor szkoły Katarzyna Swacha i dyrektor Biblioteki Publicznej w Ożarowie Jolanta Banach. Przybyli rodzice pierwszoklasistów i najważniejsi tego dnia – uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami: Teodozją Nogaj i Beatą Kieloch.

W świat książkowej magii i czarów widzów wprowadzili nauczyciele bibliotekarze Bożena Goraj i Ewa Jędrzejewska oraz członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki: Weronika Masternak, Patrycja Starzomska, Magdalena Zajączkowska, Wiktoria Heba, Zuzanna Łukaszewska, Aldona Madej, Karolina Matusak, Weronika Osial, Bartłomiej Bzduch, Krzysztof Buczek, Jan Czuba, Weronika Witek i Jakub Jopek.

Artyści przedstawili barwne widowisko, w którym Baba Jaga walczy z Wiedźmą Multimedią o odzyskanie ukradzionych książek.

W efekcie czarownice porozumiały się ze sobą uznając, że książki i urządzenia multimedialne mogą ze sobą współpracować. Książki, oprócz wersji papierowej, mogą być: e-bookami (można je czytać na specjalnych czytnikach albo tabletach) i audiobookami (można ich słuchać).

Bo czytanie – w jakiejkolwiek formie – jest potrzebne i rozwija ludzi. Dzieciom pomaga w uczeniu się, rozwija słownictwo i wyobraźnię.

Do czytania w ciepłych słowach zachęcały także wicedyrektor Katarzyna Swacha i dyrektor biblioteki publicznej Jolanta Banach.

Uroczyste ślubowanie najmłodszych, dyplomy i kolorowe zakładki – i oto uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

Witamy wśród braci czytelniczej i zapraszamy do korzystania z bogatego księgozbioru bibliotecznego!

 

Ewa Jędrzejewska, Bożena Goraj

Fot. Sylwester Banach