Seminarium dla bibliotekarzy PDF Drukuj Email
sobota, 03 czerwca 2017 14:16

31 maja 2017 roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach zorganizowały seminarium dla nauczycieli bibliotekarzy „Promocja biblioteki szkolnej”. Spotkanie dotyczyło praktycznych rozwiązań dotyczących organizowania skutecznych działań promocyjnych biblioteki szkolnej i pedagogicznej.

O marketingu w bibliotece, reklamie, public relations i media relations mówiła prof. Mariola Antczak z Uniwersytetu Łódzkiego.

Wykład Barbary Bakalarz-Kowalskiej, dyrektora biblioteki Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim dotyczył gier miejskich i bibliotecznych.

Robert Kardas, nauczyciel bibliotekarz PBW w Kielcach zaprezentował Ibuk Libra – platformę książek elektronicznych.

W pięknym wnętrzu Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach prelegenci dzielili się nie tylko wiedzą teoretyczną, pokazali również praktyczne rozwiązania w omawianych zagadnieniach.

Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP przedstawiło swoją ofertę wydawniczą dla nauczycieli i uczestników szkolenia.

To był dobrze wykorzystany czas.

Ewa Jędrzejewska