JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 czerwca 2017 20:58

1 czerwca 2017 roku biblioteka szkolna w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie dołączyła do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w masowym czytaniu, promującej czytelnictwo i biblioteki szkolne.

 

 

Na placu przed budynkiem szkolnym zebrali się uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wraz z nauczycielami. Akcję koordynowali nauczyciele bibliotekarze. Łącznie było nas 240 osób. Przedsięwzięcie zakończyła wspólna fotografia dzieci z uniesionymi w górę książkami.

Udziałem w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” biblioteka szkolna po raz kolejny chciała zaprezentować miejsce, gdzie się czyta i propagować modę na czytanie.

Różnymi metodami staramy się zachęcać dzieci i młodzież do czytania. U nas akcja „Jak nie czytam, jak czytam” trwa przez cały rok szkolny, bo wszystkie działania podejmowane przez bibliotekę szkolną służą realizacji powyższego hasła i dawaniu impulsu do czytania dla przyjemności.

Ewa Jędrzejewska

Bożena Goraj