Witajcie w szkole! PDF Drukuj Email
środa, 04 października 2017 18:43

30 września 2017 roku najmłodsze dzieci stały się pełnoprawnymi uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie.

 

 

W uroczystości ślubowania uczestniczyli: burmistrz Ożarowa Marcin Majcher, dyrektor Katarzyna Swacha, wicedyrektor Anna Kaleta, nauczyciele. W tym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice. Obok pierwszoklasistów stały wychowawczynie: Jadwiga Lis, Monika Wnuk i Halina Janus, które będą ich wspierać przez kolejne trzy lata pobytu w szkole.

Dyrektor Katarzyna Swacha i burmistrz Marcin Majcher skierowali do uczniów mnóstwo ciepłych słów, obiecywali wszechstronną pomoc w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz prawidłowym rozwoju. Życzyli im sukcesów i wielu radosnych przeżyć w szkole. Ich rodzicom oferowali wsparcie w procesie edukacyjnym i wychowawczym.

Dzieci przedstawiły piękny program słowno – muzyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawców.

A potem przeżyły podniosły moment ślubowania na sztandar szkoły, gdy powtarzały, że będą kochać swoją ojczyznę, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się tego, co dobre i piękne. Przez dyrektor Katarzynę Swachę specjalnym ołówkiem zostali pasowani na dobrego ucznia i dobrego kolegę. Wychowawczynie wręczyły im pamiątkowe dyplomy.

Być może kiedyś dzisiejsi pierwszoklasiści z nostalgią spojrzą na zdjęcia z uroczystości, a one ożywią wspomnienia…

 

Ewa Jędrzejewska

Tekst i fot.