"Słońce gór szybciej zbliża niż rozrywki miasta", czyli o wyjeździe integracyjnym klas I i II LO PDF Drukuj Email
czwartek, 05 października 2017 13:35

Kontynuując wieloletnią tradycję wrześniowych wyjazdów integracyjnych, uczniowie klas I i II LO pod opieką wychowawczyń – Pani Ewy Pucuły i Pani Anny Gniaź udali się w dniach 19 – 22 września na wycieczkę połączoną z ceremonią „otrzęsin pierwszaków”. Po raz pierwszy na tak długo i po raz pierwszy tak daleko. Po Sielpi i Świętej Katarzynie, gdzie na zmianę gościliśmy dotychczas, przyszedł czas na Góry Stołowe.

 

 

Górskie wędrówki w labiryncie Błędnych Skał i Skalnego Miasta w Adršpach, wejście na Szczeliniec Wielki, spacery po Jeleniowie i Kudowie oraz wspólne posiłki w Gościńcu Solan, niewątpliwie przyczyniły się do stworzenia dobrych relacji między nowymi uczniami liceum i drugoklasistami. „Nowi” dzielnie i bez wykrętów przeszli przez wszystkie konkurencje ceremonii „otrzęsin”, w których musieli wykazać się sprytem, wytrwałością, wytrzymałością, umiejętnością pracy zespołowej, a przede wszystkim dystansem do samych siebie. Łaskawa dla nas wrześniowa aura w połączeniu z naturalnym pięknem docelowego miejsca sprawiły, że wyjazd na długo zapisze się w pamięci uczestników.

Anna Gniaź, Ewa Pucuła i uczniowie klas I i II LO