Wolontariusze z Szylki na Start PDF Drukuj Email
piątek, 06 października 2017 17:28

W dniach 29-30 września 2017 r. odbyła się na terenie ośmiu sklepów w Ożarowie zbiórka żywności w ramach akcji „Podziel się Dobrym Posiłkiem” pod patronatem Świętokrzyskiego Banku Żywności. Celem akcji jest pomoc dzieciom z ubogich rodzin, które oczekują na wsparcie życzliwych ludzi. Zebrane artykuły pozwolą na przygotowanie pełnowartościowych posiłków, tak potrzebnych dla prawidłowego rozwoju dziecka.

 

 

W zbiórkę włączyli się uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. E. Szylki w Ożarowie – w tym Szkolne Koło Caritas oraz Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów (64 wolontariuszy). Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Grażyna Granat, Milena Budkowska, Renata Kołtunowicz-Kaczor, Monika Dzikowska, Bożena Małecka, Dorota Buchalska. Młodzi wolontariusze otrzymali w podziękowaniu pamiątkowe dyplomy wręczone przez dyrektora ZSO im. E. Szylki – panią Katarzynę Swachę.

Za wsparcie i zaangażowanie się w zbiórkę dziękujemy właścicielom i pracownikom sklepów, naszym licznym wolontariuszom, ich opiekunom, a przede wszystkim ofiarodawcom, którzy zechcieli wesprzeć tę szlachetną akcję.

 

Milena Budkowska