XV Marsz Szlakiem Legionów – Jakubowice 2017 PDF Drukuj Email
środa, 11 października 2017 14:08

7 października 2017 r. odbył się XV Marsz Szlakiem Legionów. Pod opieką Anny Wilczak, Mileny Budkowskiej, Ewy Kani, Bożeny Małeckiej, Kingi Bąk, Moniki Wnuk, Edyty Kielin-Kowalskiej, Piotra Ślęzaka, Anny Gniaź, Joanny Bańki oraz Martyny Przybysławskiej wzięli w nim udział członkowie Szkolnego Klubu PTTK „Włóczykije” oraz harcerze i zuchy z Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów działających w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. E. Szylki w Ożarowie.

 

Rozpoczęcie rajdu odbyło przed Pomnikiem Niepodległościowym w Ożarowie, gdzie szczęśliwej trasy życzył nam burmistrz Ożarowa - Marcin Majcher oraz Komendant Marszu  - Wiesław Chmielewski.

Trasa prowadziła przeważnie bocznymi drogami przez Janików, Jankowice do Jakubowic. Tam nastąpiło oficjalne zakończenie rajdu, wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków oraz poczęstunek dla każdego uczestnika. Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla młodzieży. Odbył się pokaz strzelców z Sandomierza oraz konkurs rzucania granatem do celu. Wśród naszych uczniów trzecie miejsce zajął Fabian Orzechowski (kl. 7c), a zwycięzcą został Rafał Stankiewicz (kl. 5b). Poza konkursem swoich sił spróbowali włodarze gminy, jak również nasi opiekunowie. Wszyscy, mimo lekkiego zmęczenia, bawili się świetnie.

Na szczęście pogoda nas nie zawiodła. Liczymy, że przyszły XVI Marsz Szlakiem Legionów będzie równie udany.

Milena Budkowska

Źródło grafiki:  historiaija.blogspot.com