Wiedzy nigdy dosyć – poznaj Academicę PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 listopada 2017 18:04

24 listopada 2017 roku nauczyciele bibliotekarze biblioteki szkolnej w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie uczestniczyli w spotkaniu szkoleniowo-warsztatowym w ramach Sieci Współpracy Bibliotekarzy Szkolnych.

 

 

Spotkanie zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Opatowie i w Ostrowcu Św. Zajęcia dotyczące Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica poprowadziły: Katarzyna Ślaska i Dorota Fortuna – pracownicy Biblioteki Narodowej w Warszawie.

Academica to projekt realizowany przez Bibliotekę Narodową, którego celem jest cyfrowe uzupełnienie zasobów bibliotek. Academica gromadzi artykuły i publikacje naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy: teksty, artykuły, monografie, podręczniki i skrypty.

Uczestnicy spotkania poznali sposoby korzystania ze zbiorów zgromadzonych w Academice oraz możliwości przystąpienia do projektu.

Publikacje z różnych dziedzin można wykorzystać w trakcie prowadzonych zajęć z różnych przedmiotów.

Wystarczy wejść na stronę www.academica.edu.pl.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące systemu Academica

 

Ewa Jędrzejewska

Bożena Goraj