XV Diecezjalna Olimpiada Wiedzy Liturgicznej PDF Drukuj Email
środa, 20 grudnia 2017 19:39

Tradycją naszej szkoły jest udział w Diecezjalnej Olimpiadzie Wiedzy Liturgicznej. Temat tegorocznej edycji konkursu brzmiał: „Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego. Chrzest święty”.

 

Konkurs rozegrano najpierw w etapie szkolnym, a następnie dekanalnym. Zwycięzcami tej rozgrywki okazali się uczniowie: w kategorii szkoła podstawowa Nicolas Ziarko z klasy VII b i Marcjanna Zapalska z klasy V b oraz w kategorii gimnazjum Klaudia Czerwińska i Wiktoria Kowalska z klasy II C. Podczas tego etapu obecny był dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży Ks. Tomasz Zdyb, który wraz z Panią dyrektor Katarzyną Swacha wręczył dyplomy oraz nagrody wszystkim uczestnikom.

 

13 grudnia w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu nasi uczniowie brali udział w finale diecezjalnym konkursu. Z uczestnikami spotkał się Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz, gratulując wszystkim zdobytej wiedzy o sakramencie chrztu świętego.

Grażyna Granat