„W Tobie jest światło” PDF Drukuj Email
środa, 20 grudnia 2017 19:55
„W Tobie jest światło” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku po raz dwudziesty siódmy harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.

W dniach 16-17 grudnia 2017 roku 25-osobowa reprezentacja harcerzy ZHP im. Szarych Szeregów działających w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie wraz druhnami Mileną Budkowską, Moniką Dzikowską, Ewą Kanią, Moniką Wnuk odebrała Ogień w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem podczas nocnej, uroczystej mszy św. z rąk skautów słowackich.

Ożarowskie spotkanie harcerzy i zuchów rozpoczęło uroczyste wprowadzenie Betlejemskiego Światełka Pokoju do kościoła, gdzie wspólnie modlono się o dar pokoju pod hasłem „W Tobie jest światło”. Betlejemskie Światełko Pokoju przekazane zostało na mszy świętej roratniej na ręce Proboszcza Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie.

Następnie harcerze przekazali światło pani dyrektor Katarzynie Swacha i burmistrzowi Ożarowa panu Marcinowi Majcherowi. Zostało także przekazane przez harcerzy do pobliskich parafii.

Harcerze i druhny życzą, aby Betlejemskie Światło Pokoju gościło we wszystkich domach, nie tylko w Święta Bożego Narodzenia, ale każdego dnia Nowego Roku 2018.

 

Drużyna Harcerska
im. Szarych Szeregów