Spotkanie z leśniczym PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 stycznia 2018 15:40

W ramach dnia aktywności uczniowie klas pierwszych gościli pana Kazimierza Szafrańca - leśniczego z Leśnictwa Narożniki. Zaproszony gość opowiedział uczniom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach.

Zaprezentował gałązki i pnie różnych rodzajów drzew, oraz poroże jelenia. Zwrócił uwagę na bezpieczne korzystanie z uroków lasu. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim żyjących.

 

Podczas spotkania dzieci zadawały leśniczemu wiele pytań, na które nasz gość cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

 

Monika Wnuk