Pasowanie na czytelnika „u Szylki” PDF Drukuj Email
niedziela, 22 kwietnia 2018 12:51

 

Od dziś jesteśmy jak wielka rodzina, dziś Wasza przygoda z książką się zaczyna.

Takim hasłem biblioteka szkolna powitała uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie. Dzieci wraz z wychowawcami uczestniczyły w uroczystości pasowania na czytelnika.

 

 

W bajkowej scenerii najmłodsi obejrzeli występ przygotowany przez Koło Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy. Wiersze i piosenki wprowadziły słuchaczy w zaczarowany świat książek, mówiły o ich roli w życiu człowieka, zachęcały do czytania. Ciepło zabrzmiały słowa: Książka jest dobrym Twym przyjacielem: zawsze pocieszy, nauczy wiele. Dzieci poznały również zasady zachowania się w bibliotece i dowiedziały się, czego oczekuje od nich książka.

Wreszcie nadszedł czas, by pierwszoklasistów przyjąć do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie przyrzekając: książki w bibliotece wypożyczać, dokładnie je przeczytać, szanować je i nie bać się czytania. Na pamiątkę każda klasa otrzymała dyplom.

Potem była wspólna zabawa przy „książkowych” przebojach, a na koniec drobne prezenty.

Do biblioteki szkolnej zapraszają, życząc wspaniałych przygód w świecie książek, nauczyciele bibliotekarze

Ewa Jędrzejewska

Bożena Goraj