Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email
czwartek, 15 listopada 2018 19:01

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych jest wspaniałą inspiracją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz formą zachęty, by sięgali po książki. Z tej okazji biblioteka szkolna corocznie organizuje konkursy czytelnicze.

 

Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej rywalizowali w konkursie „Czytam, bo lubię, i tym się chlubię”. Spośród kilkunastu uczestników najlepszy okazał się Karol Dąbrowski – klasa IVc.

Pod hasłem „Mistrz pięknego czytania” został przeprowadzony konkurs dla uczniów klas VII, VIII, III gimnazjum i I – III liceum. Tytuł mistrza otrzymały: Klaudia Czerwińska i Wiktoria Kowalska – klasa III C.

Wszyscy, czytając przygotowane wcześniej ulubione fragmenty prozy lub poezji, naprawdę oczarowali słuchaczy. Wykazali się niezwykłą umiejętnością interpretacji tekstu i ukazania emocjonalnej strony przekazu.

Uroczyste zakończenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i podsumowanie przeprowadzonych konkursów zaszczyciła swą obecnością dyrektor Katarzyna Swacha. Z jej rąk laureaci otrzymali nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy konkursów dostali drobne upominki.

Do udziału w przyszłorocznej edycji konkursów zapraszają

 

Ewa Jędrzejewska

Bożena Goraj