Obchody Światowego Dnia AIDS PDF Drukuj Email
sobota, 15 grudnia 2018 17:14

12 grudnia 2018r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. E. Szylki obchodzono Światowy Dzień AIDS z udziałem klas VIII, III gimnazjum i I liceum. Spotkanie to miało na celu zwrócenie uwagi młodzieży na ciągle aktualny problem epidemii HIV/AIDS, ale też upowszechnienie ,,czerwonej kokardki”- symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV/AIDS.

 

 

O tym, dlaczego ważna jest wiedza o zakażeniu HIV, powiedziała zebranym Pani Sylwia Kot z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Opatowie. Przedstawiła uczestnikom spotkania najważniejsze fakty dotyczące HIV i AIDS oraz statystykę zachorowań w Polsce. Uczniowie otrzymali bezpłatne materiały edukacyjne, ulotki i broszury. Następnie obejrzeli przedstawienie pt. ,,Nosicielka” przygotowane przez uczniów klasy I liceum.

Nad całością czuwały Joanna Bańka i Monika Dzikowska.