„Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2018” PDF Drukuj Email
środa, 09 stycznia 2019 19:16

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”. Organizatorami byli: Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach oraz Allegro.pl sp. z o.o.

Nauczyciele informatyki zgodnie z wymogami projektu przeprowadzili we wszystkich klasach lekcje związane z bezpieczeństwem w sieci. Odbyły się też prelekcje policjantów poświęcone tej  tematyce dla 24 klas.

Z projektem związany jest konkurs. Po eliminacjach szkolnych do Kielc wysłane zostały po trzy prace z każdej z trzech kategorii wiekowych. Otrzymaliśmy dwa wyróżnienia na szczeblu wojewódzkim: Maja Mielniczuk z klasy IIIa szkoły podstawowej za pracę plastyczną – ilustrację do kalendarza na temat „Razem dla lepszego Internetu” oraz Magdalena Ćwintal za elektroniczną infografikę na temat „Internet w województwie świętokrzyskim”. Na uroczystej konferencji podsumowującej projekt uczennice otrzymały dyplomy oraz elektroniczne gadżety.

Edyta Kielin-Kowalska