"Życie mamy tylko jedno" PDF Drukuj Email
wtorek, 12 marca 2019 19:36

 

8 marca uczennice z klas VII – VIII szkoły podstawowej, III gimnazjum i I – III liceum wzięły udział w spotkaniu z młodszym asystentem sekcji - Higiena Żywności i Żywienia p. Dorotą Pułanecką i farmaceutą p. Sylwią Jopek. Hasło przewodnie spotkania zawierało się w słowach „Życie mamy tylko jedno”.

Panie wygłosiły pogadankę na temat zdrowego odżywiania, wskazały najczęściej popełniane błędy żywieniowe. Przestrzegały przed stosowaniem wszelkich diet, bardziej lub mniej znanych, ale szeroko popularyzowanych w Internecie oraz kolorowej prasie. Wskazały skutki uboczne, które mogą wystąpić, a o których w/w źródła nie wspominają. Uczennice dowiedziały się, o które produkty warto wzbogacić dietę, a które są im zbędne. Panie przekonywały również do aktywności ruchowej. Poleciły między innymi bieganie, najprostszą formę ruchu, do której nie potrzebujemy drogiego sprzętu ani stroju. Młodzież poruszyła także temat suplementacji. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze i dostarczyło uczennicom wielu odpowiedzi na nurtujące pytania. Było okazją do zweryfikowania własnej wiedzy na temat zdrowego trybu życia i zasad właściwego żywienia.

 

Na zakończenie uczniowie klasy VIIIa złożyli wszystkim zebranym życzenia i wręczyli kwiaty.

Organizacją spotkania zajęły się panie: Joanna Bańka, Monika Dzikowska, Renata Kowalska i Kinga Wójcik.

Joanna Bańka