Spotkanie z regionalistą Zbigniewem Puławskim PDF Drukuj Email
środa, 20 marca 2019 17:54

Uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie Katarzyną Swachą i nauczycielami uczestniczyli w spotkaniu ze Zbigniewem Puławskim – regionalistą pochodzącym z Ożarowa.

Zafascynowany życiem i dokonaniami Aleksandra Patkowskiego, opowiedział młodzieży o tej wybitnej postaci Ziemi Świętokrzyskiej: nauczycielu, społeczniku, krajoznawcy, publicyście. Wspomniał o współpracy Patkowskiego z Edwardem Szylką – patronem naszej szkoły. Opowieści towarzyszyła prezentacja multimedialna, film dokumentalny o Aleksandrze Patkowskim oraz prezentacja wydawnictw książkowych. Zbigniew Puławski zakończył spotkanie kilkoma przyśpiewkami w swoim wykonaniu. Dla wszystkich była to okazja do zdobycia lub poszerzenia wiedzy z zakresu regionalizmu.

Ewa Jędrzejewska