Sprawozdanie z wycieczki PDF Drukuj Email
wtorek, 02 kwietnia 2019 17:03

6 marca 2019 roku odbyła się jednodniowa wycieczka do Krakowa. Uczestniczyło w niej 20 uczniów z klasy VII a, pod opieką wychowawcy - pani Anny Wilczak oraz pani Ewy Kani.

 

 

Zbiórka odbyła się o godzinie 6.10 przed budynkiem szkoły. Pogoda dopisała. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od spaceru po malowniczym Krakowie. Pierwszą atrakcją w dawnej stolicy Polski był spektakl pt.: "Tajemniczy ogród" w Teatrze "Bagatela" im. Tadeusza Boya - Żeleńskiego. Musical na podstawie jednej z najsłynniejszych powieści dziecięcych wywołał same pozytywne emocje. Następnie uczestnicy wyjazdu udali się do Muzeum Narodowego, gdzie obejrzeli największą do tej pory wystawę prezentującą kolekcję dzieł Stanisława Wyspiańskiego, jednego z wybitniejszych twórców polskich - malarza, rysownika, grafika, a także poety, scenografa i reformatora teatru. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć jeden z najpiękniejszych portretów na świecie, najważniejszy i najcenniejszy obraz w polskich zbiorach - "Dama z gronostajem" Leonarda Da Vinci. Ostatnim punktem wycieczki był posiłek  w krakowskiej galerii.

Nasyceni wiedzą i przygodą, późnym wieczorem szczęśliwe wróciliśmy do domu. Wycieczka była ciekawa i bardzo udana. Wszystkim dopisywał dobry humor. Wyjazd do Krakowa stał się okazją do wspólnego spędzania czasu oraz zawiązania klasowych przyjaźni.

Wiktoria Jagodzińska