"Czytania nadszedł czas" PDF Drukuj Email
czwartek, 17 marca 2011 19:23

"Czytania nadszedł czas" - pod takim hasłem 14 marca 2011 roku odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej na czytelników biblioteki szkolnej.

Uroczystość zaszczyciły swą obecnością: pani dyrektor Alicja Różańska Cembrowska oraz panie wicedyrektor: Barbara Janik, Anna Kaleta i Katarzyna Swacha. Najważniejsi tego dnia byli najmłodsi uczniowie wraz z wychowawcami. Starsze koleżanki i koledzy z Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali dla pierwszoklasistów program słowno - muzyczny. Po złożeniu ślubowania każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał identyfikator, zaś klasa - specjalne przyrzeczenie oraz "Zalety książki".

Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pod tytułem "Baba Jaga, smoki i inne fantastyczne stwory". Nagrody książkowe otrzymali następujący uczniowie:

Martyna Guska - kl. Ib (I miejsce)
Kacper Gębicki - kl. Ib (I miejsce)
Wiktora Waliszewska - kl. Ib (II miejsce)
Jakub Bednaruk - kl. Ic (III miejsce)
Jakub Oleksiak - kl. Ib (wyróżnienie)
Julia Ślęzak - kl. Ic (wyróżnienie)
Julia Liwińska - kl. Ic (wyróżnienie)

Nad przebiegirm uroczystości czuwali nauczyciele bibliotekarze: Ewa Jędrzejewska, Zuzanna Dudek i Bożena Goraj.