Pokazy chemiczne PDF Drukuj Email
czwartek, 04 kwietnia 2019 16:25

Dnia 27 marca 2019 roku 86-osobowa grupa uczniów z klas VII i VIII ze szkół podstawowych z gminy Ożarów wraz z wychowawcami wzięła udział w pokazach chemicznych zorganizowanych przez UMCS w Lublinie.

Celem wycieczki było rozwijanie pasji badawczych i naukowych wśród młodzieży oraz zapoznanie z nietypowymi eksperymentami chemicznymi  niemożliwymi do wykonania w warunkach szkolnych.

Pokazy chemiczne miały miejsce na Wydziale Chemii. Po wejściu do sali, ujrzeliśmy wiele ciekawych przyrządów, które do tej pory nie były nam znane.

Kilka doświadczeń było wykonywanych z naszym udziałem, ale te trudniejsze pokazali już sami profesjonaliści.  Z uwagą przypatrywaliśmy się prezentowanym doświadczeniom, którym towarzyszyły płomienie, widowiskowe wybuchy, dymy, charakterystyczne odgłosy czy latające puszki.

Pełni wrażeń przeszliśmy do galerii Lublin Plaza na posiłek. Koło godziny 14 wszyscy w dobrych humorach wyruszyliśmy z powrotem do Ożarowa. To była bardzo udana wycieczka.

Uczennice klasy VIIb

Maja Karwowska, Maja Wójcik