XX RAJD LEGIONOWYM SZLAKIEM PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 maja 2019 20:50

18 maja 2019 roku 26 osób z naszej szkoły pod opieką pań: Edyty Kielin-Kowalskiej, Bożeny Małeckiej i Anny Wilczak wędrowało z Tarłowa do Lasocina w ramach XX RAJDU LEGIONOWYM SZLAKIEM, organizowanego przez Oddział Świętokrzyski PTTK w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W trakcie wędrówki mieliśmy okazję podejść do pomnika poległych legionistów na tarłowskim cmentarzu, do tablicy znajdującej się w murze okalającym plac przy kościele, a przypominającej o powstaniu styczniowym na okolicznych terenach. Nasz zachwyt  wzbudziło wnętrze barokowego kościoła w Tarłowie. Podeszliśmy również do głazu upamiętniającego pobyt Józefa Piłsudskiego na tym terenie. Kolejne kilka godzin spędziliśmy na wędrówce, głównie przez lasy. O tej porze roku przyroda nieustannie nas zachwycała. W trakcie wędrówki, na postoju w brzezinie, natknęliśmy się na wspinającą się po pniu brzozy jaszczurkę. Udało się nam wreszcie dotrzeć do Lasocina. Tutaj na błoniach Rajd zakończył się ogniskiem. Pogoda i humory nam dopisały! Kolejny rajd w nowym roku szkolnym!