Wycieczka do Sandomierza PDF Drukuj Email
niedziela, 26 maja 2019 21:35

„Sandomierzu, Sandomierzu, nasz piękniejszy Kazimierzu”

W dniu 22 maja 2019 roku uczniowie klas IIa i IIb wybrali się na wycieczkę do Sandomierza. Zwiedzili malownicze Stare Miasto oraz rynek z renesansowymi kamienicami. Weszli na Bramę Opatowską, skąd podziwiali panoramę miasta i okolic m.in. Góry Pieprzowe oraz dolinę królowej polskich rzek tj. Wisłę.

 

 

Następnie w gotyckich pomieszczeniach Zbrojowni Rycerskiej obejrzeli dziesiątki replik zbroi z różnych epok, miecze, szable, halabardy, łuki, kusze. Uczniowie mogli przymierzyć stroje rycerskie, suknie, zbroje, kapelusze, hełmy itp. Przeszli 500 metrów Podziemną Trasą Turystyczną, podziwiając piwnice - dawne składy kupieckie, obejmujące ponad 30 pomieszczeń.

Największą frajdą dla dzieci okazał się rejs statkiem po Wiśle. Uczniowie z jego pokładu podziwiali sandomierskie wzgórza.

Na zakończenie wycieczki dzieci zjadły pyszny obiad, a także zakupiły pamiątki.

Wycieczka była fantastyczna zarówno dla dzieci, jak i obecnych rodziców. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie wrócili do domu.

 

Monika Wnuk