Dzień Dziecka „u Szylki” PDF Drukuj Email
piątek, 31 maja 2019 21:46

31 maja 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie świętowali Dzień Dziecka. Wraz z nimi byli: dyrektor szkoły Katarzyna Swacha, panie wicedyrektor: Barbara Janik i Anna Kaleta, wychowawcy, nauczyciele i rodzice. Deptak przed wejściem do szkoły stał się areną występów dzieci z klas I – III szkoły podstawowej, które prezentowały własne talenty muzyczne i taneczne. Potem trwała radosna zabawa przy muzyce.

 

 

W tym dniu dominowały gry i zabawy sportowe. Na sali gimnastycznej starsze dziewczęta i chłopcy grali w piłkę siatkową, a klasy IV – VI rywalizowały ze sobą w dwa ognie. Równolegle trwały rozgrywki w tenisa stołowego. Zagorzałych kibiców zgromadziły mecze piłki nożnej, zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Drużyny gospodarzy podejmowały rywali ze szkół w Pisarach, Janowicach i „u Skłodowskiej” oraz kibiców z Lasocina.

Zanim zawodnicy wyszli na boisko, odbyło się jego otwarcie po położeniu sztucznej trawy. Wykonanie umożliwiły środki unijne i gminne. Uroczyste oddanie boiska przebiegało z udziałem zaproszonych gości: przedstawicieli władz gminnych i kościelnych, wykonawcy sztucznej nawierzchni, dyrektorów i nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół z gminy Ożarów. Najpierw nastąpiło przecięcie wstęgi, potem mecze, a na koniec przedstawiciele wszystkich szkół z rąk burmistrza Ożarowa Marcina Majchera odebrali pamiątkowe puchary i drobne upominki.

Uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanego dla nich poczęstunku i napojów.

To była wspaniała zabawa!

Ewa Jędrzejewska

Tekst i fot.