Junior Matematyczny PDF Drukuj Email
środa, 19 czerwca 2019 20:22

W dniu 14 czerwca 2019r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. E. Szylki w Ożarowie odbył się V Międzyszkolny Turniej Matematyczny ,,Junior Matematyczny 2019” dla uczniów klas III Szkół Podstawowych. Celem konkursu było promowanie młodych talentów matematyczno – informatycznych z terenu gminy Ożarów i wyzwalanie w nich twórczej aktywności. Zmaganiom młodych matematyków przyglądali się zaproszeni goście: Burmistrz Ożarowa p. Marcin Majcher, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Pisarach p. Marzena Okręt, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie p. Katarzyna Swacha.

Gościliśmy w naszej szkole uczniów klasy III ze szkoły w Janowicach z wychowawcą p. Teresą Wójcik, uczniów klasy III ze "Skłodowskiej” z wychowawcą p. Agatą Róg oraz uczniów z "Szylki”, klasę IIIa z p. Teodozją Nogaj i klasę IIIb z p. Beatą Kieloch.

 

 

W czasie uroczystości mieliśmy okazję śledzić zmagania turniejowe trzecioklasistów, ale przede wszystkim była to okazja do wspólnej zabawy, quizów, śpiewu i super kibicowania. W czasie, gdy komisja sprawdzała prace publiczność rozwiązywała zagadki matematyczne i tańczyła w rytm śpiewanych piosenek.

Po zabawie nadszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów, upominków oraz dyplomów. Czekaliśmy ze zniecierpliwieniem na podanie przez p. Martę Czajkowską, przewodniczącą komisji konkursowej, informacji o zwycięskim zespole. Chwilę później okazało się, że po bardzo wyrównanej ,,walce” zwyciężył zespół z klasy IIIa z "Szylki” w składzie: Goraj Maja, Kończyk Oliwia i Krawczyk Nataniel. Gromkimi brawami i gratulacjami nagrodzono wszystkich uczestników, zwycięzcy otrzymali puchary, a pozostali uczestnicy upominki i dyplomy.

Pani Dyrektor  Katarzyna Swacha pogratulowała i podziękowała wszystkim uczestnikom, kibicom oraz wychowawcom.

Podziękowania należą się również uczniom starszych klas za zaangażowanie w przygotowywanie uroczystości.

Miła atmosfera panująca w czasie uroczystości, zdrowa rywalizacja uczestników konkursu i uśmiech widoczny na twarzach wszystkich obecnych, to najlepszy dowód na to, że odbędą się  kolejne edycje turnieju.

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Ożarowa p. Marcinowi Majcherowi za ufundowanie nagród, a Radzie Rodziców z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. E. Szylki w Ożarowie za słodki poczęstunek.

Organizatorzy:

Danuta Buczek, Mariola Pecio, Milena Budkowska, Krzysztof Swacha