Jak integracja, to na Roztoczu! PDF Drukuj Email
środa, 18 września 2019 19:29

16 września dwa wesołe autokary Szylkowych licealistów pod opieką wychowawczyń: Jolanty Ćwintal, Ewy Chrapczyńskiej, Anny Gniaź i Ewy Pucuły, wyruszyły z placu szkolnego w kierunku Zwierzyńca.

Pierwszym punktem programu po zakwaterowaniu była wędrówka po Roztoczańskim Parku Narodowym ścieżką poznawczą na Bukową Górę. Następnie zwiedzaliśmy cmentarz we wsi Sochy – symbol martyrologii Zamojszczyzny w czasie II Wojny Światowej. Stawy Echo i zabytki Zwierzyńca zamknęły turystyczno-edukacyjną część wyjazdu.

 

 

W dalszej części wycieczki pierwszoklasiści zostali poddani ceremonii „otrzęsin” na farmie iluzji, wykreowanej przez uczniów klasy II LO. Wykazali się przy tym odwagą, sprytem, wytrwałością, umiejętnością pracy zespołowej, a przede wszystkim dystansem do samych siebie.  Dzień zakończył się ogniskiem, przy którym nie zabrakło śmiechu, śpiewu i tańca. Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną planując kolejne wspólne przedsięwzięcia.

Oficjalne przyjęcie uczniów klas I LO w poczet społeczności szkolnej odbędzie się 25 września podczas ceremonii ślubowania.

 

Galeria zdjęć