Zielona lekcja przyrody w klasie III a PDF Drukuj Email
czwartek, 19 września 2019 16:33

 

W poniedziałek 16 września 2019r. trzecioklasiści wzięli udział w niezwykłych zajęciach społeczno – przyrodniczych w Leśniczówce Czachów.

Wyposażeni w odpowiedni strój, zabezpieczeni przeciw inwazji kleszczy i komarów, uczniowie wraz z wychowawczynią wyruszyli na odkrywanie tajemnic lasu.

Wrażeń było niemało: spotkanie ze zwierzętami, rozpoznawanie roślin i grzybów, spacer po lesie wraz z obserwacją organizmów żywych, które żyją w poszczególnych jego warstwach, spotkanie przy grillu i zabawy ruchowe na powietrzu.

 

 

Kolejne zajęcia odbyły się w leśniczówce, a poprowadził je najstarszy myśliwy w Kole Łowieckim „Pustułka ” – pan Szczepan Kwieciński. Były to opowieści o opiece myśliwych nad zwierzętami, ich walce z kłusownikami, ciekawostki przyrodnicze oraz pokaz trofeów myśliwskich. Bardzo zainteresowały nas wspomnienia starszego pana dotyczące drugiej wojny światowej i czasów powojennych .

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu pozytywnych emocji. Dziękuję myśliwym z Koła Łowieckiego „Pustułka” i rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu wycieczki.

Jadwiga Lis

 

Galeria zdjęć