JESTEŚMY CENTRUM PRZYGOTOWAWCZYM DO EGZAMINÓW CAMBRIDGE PDF Drukuj Email

 

W październiku 2019 roku Zespół Szkół Ogólnoształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie otrzymał status Preparation Centre. Oznacza to, że nasza szkoła znalazła się w gronie szkół przygotowujących swoich uczniów do międzynarodowych egzaminów Cambridge English!

Uczniowie klas IV -VIII SP i uczniowie LO w tym roku szkolnym przygotowują się do egzaminów Cambridge English Qualifications. W maju 2020 roku przystąpią oni w naszej szkole do egzaminu pisemnego i ustnego na sześciu poziomach zaawansowania: Pre A1 Starters, A1 Movers, A2 Flyers, A2 Key for School, B1 Preliminary for School, B2 First for Schools. Egzaminy zostaną przeprowadzone przez egzaminatorów z Centrum Egzaminacyjnego City College w Radomiu.

 

Certyfikaty Cambridge English uznawane są przez ponad 20 000 organizacji na całym świecie, wśród których znajdują się pracodawcy, uczelnie wyższe i instytucje rządowe. Z certyfikatem Cambridge English uczniowie mają dostęp do najlepszych uczelni na świecie i zwiększają swoje szanse na znalezienie lepszej pracy w Polsce i za granicą.

W kraju certyfikaty Cambridge English uznają m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Służba Cywilna, a także wielu pracodawców oraz liczne instytucje edukacyjne. Wiele uczelni wyższych zwalnia posiadaczy dyplomów Cambridge English Qualifications z egzaminów zaliczeniowych lub lektoratów.

Anna Zgardzińska