Biblioteczne konkursy czytelnicze PDF Drukuj Email
czwartek, 07 listopada 2019 16:24

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych stał się inspiracją do zorganizowania konkursów czytelniczych dla uczniów naszej szkoły. Przedstawiciele klas IV – VI wzięli udział w konkursie „Czytam, bo lubię, i tym się chlubię”.

Byli to: Dąbrowski Karol, Zgardziński Szymon, Wabik Magdalena, Piwowarski Bartosz, Gorazda Zuzanna, Mazur Oliwia, Stawiarska Zuzanna, Chojka Zuzanna, Mazur Bartosz. Uczniowie klas VII – VIII oraz I – III LO rywalizowali o tytuł  „Mistrza pięknego czytania”. W tej grupie znaleźli się: Madej Aldona, Czerwińska Klaudia, Gruszka Emilia, Kowalska Wiktoria, Buglewska Aleksandra, Jagodzińska Wiktoria, Staniszewska Małgorzata, Wrzochol Natalia, Patyk Jakub, Tujak Anna, Bartos Zuzanna, Krzak Jakub, Babska Justyna, Zając Karolina, Osial Weronika. W pierwszej kategorii zwyciężył Szymon Zgardziński, zaś w drugiej uznanie komisji zdobyły Emilia Gruszka i Weronika Osial. Uroczyste podsumowanie konkursów i wręczenie nagród odbyło się w bibliotece szkolnej. W spotkaniu udział wzięły: dyrektor Katarzyna Swacha, nauczyciel świetlicy Renata Kowalska oraz nauczyciele bibliotekarze Bożena Goraj i Ewa Jędrzejewska. Dyrektor szkoły doceniła młodzież, która w dobie smartfonów sięga po papierowe książki.