„Ocalić od zapomnienia” PDF Drukuj Email
sobota, 09 listopada 2019 19:16

7 listopada mieliśmy przyjemność i zaszczyt powitać w naszej szkole niezwykłych gości. Byli to przedstawiciele rodzin nieznanych bohaterów ziemi ożarowskiej, którzy walczyli o niepodległą Polskę.

Spotkanie było podsumowaniem wspólnej, prawie dwuletniej pracy, uczniów, nauczycieli historii i plastyki. Zadaniem projektu było przypomnienie środowisku o  cichych i mniej znanych mieszkańcach ziemi ożarowskiej, którzy walczyli o wolną Polskę.

 

 

Uczniowie naszej szkoły pracowali pod kierunkiem autorek projektu, pań: Joanny Bańki, Renaty Chwałek, Bożeny Małeckiej i Elżbiety Waszkiewicz. Dzięki wielkiej pomocy rodzin bohaterów i udostępnieniu cennych, rodzinnych pamiątek nasz projekt mógł być zrealizowany.

Spotkanie prezentujące wyniki wspólnej pracy rodzin, uczniów i nauczycieli pokazało, jak wiele jeszcze do przekazania mają uczestnicy wydarzeń historycznych oraz rodziny, które zachowują pamięć o swoich przodkach.

Na przypomnienie światu czekają kolejni „cisi bohaterowie” – zwykli ludzie, którzy dokonali niezwykłych czynów.

 

Prezentacja "Ocalić od zapomnienia"