III Orszak Świętych PDF Drukuj Email
piątek, 15 listopada 2019 18:26

W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych uczniowie ZSO im. E. Szylki wraz ze swoimi katechetami wyruszyli ulicami Ożarowa w Orszaku Świętych. Wśród nich można było spotkać Świętych Antoniego, Jana Pawła II, siostrę Faustynę, Barbarę, Karolinę Kózkę, Filomenę, Klotyldę… Ze śpiewem na ustach Święci udali się do Przedszkola, Urzędu Miasta i Gminy oraz Komisariatu Policji. Orszak zakończyliśmy wspólną modlitwą w ożarowskiej świątyni.

 

 

Wszystkim napotkanym Święci przypominali, że każdy człowiek powołany jest do świętości i swoim ziemskim życiem na nią „zapracowuje”.  Święty to osoba, która się Bogu podoba. Jest całkowicie normalna, ale ma w sobie świętości ziarna, które z wiekiem dojrzewają i wielu świętych nam dają.

Organizatorzy i uczestnicy dziękują wszystkim, którzy okazali nam życzliwość i ofiarowali gościnne przyjęcie.

Grażyna Granat – tekst
Rita Nogaj - foto