STUDNIÓWKA 2020 PDF Drukuj Email
niedziela, 26 stycznia 2020 21:15

 

Dokładnie 100 dni przed egzaminem maturalnym, 25 stycznia 2020 r. w domu weselnym Magnolia w Tarłowie, odbył się Bal Studniówkowy uczniów klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie.

 

 

Część oficjalna rozpoczęła się o godzinie 18.00 powitaniem wszystkich gości przez prowadzących uroczystość uczniów liceum. Oficjalnego otwarcia Balu Studniówkowego dokonała Pani Dyrektor Katarzyna Swacha. W swym wystąpieniu pani dyrektor mówiła, że sukces w dorosłym życiu można osiągnąć tylko własną pracą, wytrwałością w dążeniu do celu, ale także wiarą w sens pokonywania trudności oraz w to, że często nawet najbardziej szalone marzenia, mogą się spełnić - wystarczy tylko tego bardzo chcieć. Życzyła spełnienia tych najskrytszych marzeń, zrealizowania wyznaczonych celów, a dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą jaką wybrać drogę, odnalezienia tej właściwej, takiej, która przyniesie zadowolenie. Zapewniała, że nauczyciele będą zawsze wspierać i będą cieszyć się z sukcesów i dokonań swoich uczniów. Podkreślała wyjątkowość balu studniówkowego i zdarzeń, jakich jest zapowiedzią.

Pan Burmistrz Marcin Majcher w swym przemówieniu przyznał, że co roku z dużą niecierpliwością czeka na wynik matur i wierzy, że również obecni maturzyści osiągną wysokie wyniki na egzaminie.

Jako ostatni głos zabrał Pan Robert Kaleta, by w imieniu wszystkich rodziców podziękować dyrekcji i nauczycielom za trud nauki i wychowania młodych ludzi. Nie zabrakło pochwał i wielu pozytywnych refleksji.

Wsłuchani w ciepłe i pełne optymizmu słowa  maturzyści wiedzieli, że właśnie stają się głównymi bohaterami balu, głównymi aktorami - właśnie wkraczającymi na scenę, by wystąpić przed jakże zacną i wymagającą publicznością.

Chwilę potem słowa Adama Mickiewicza recytowane przez jednego z uczniów, oznajmiły wszem i wobec, że "Poloneza czas zacząć". Ten taniec, wykonywany przez dwunastu uczniów oraz towarzyszące im osoby, to już tradycja w ożarowskiej szkole. Kilka tygodni nieustannych prób i ćwiczeń pod kierunkiem Pani Renaty Kołtunowicz-Kaczor, by klasa mogła zaprezentować swój układ poloneza, nie poszło na marne. Wszyscy byli zachwyceni skomplikowaną choreografią, jaką zaprezentowali uczniowie, którym, dopóki pozostawali na parkiecie, towarzyszył wielki stres, ale także wielkie skupienie.

Po części oficjalnej, którą zakończyły gromkie brawa i symboliczna lampka szampana przyszedł czas na zabawę w gronie kolegów i koleżanek, z którymi przyjdzie się niestety niedługo rozstać, bo studniówka to bal równie radosny, jak i sentymentalny - przypomina, że czas nauki w szkole średniej nieuchronnie zbliża się do końca.

W czasie balu odbyło się ponadto wiele sesji zdjęciowych, tych oficjalnych, w gronie klasowym wraz z wychowawcami, jak i tych prywatnych, które będą pamiątką po znajomościach zawartych w czasach nauki w liceum. Tej nocy wszyscy bawili się wspaniale. Starając się zapomnieć, że za 100 dni czeka ich jeden z najważniejszych egzaminów, że niedługo ich drogi rozejdą się, już teraz byliśmy jednak pewni, iż czas spędzony razem z kolegami, koleżankami i profesorami zapisze się w pamięci, jako lata szalonej młodości, zabawy, przyjaźni, ale także wkraczania w trudne dorosłe życie.

Studniówka pozostanie dla maturzystów wydarzeniem niezapomnianym, ma wymiar niemal symboliczny. Dobrze więc, gdy wspomnienia związane z tym balem, są jak najbardziej pozytywne, a o to dyrekcja szkoły, wychowawca, nauczyciele, rodzice oraz sami uczniowie właściwie zadbali.