Certyfikat Bezbieczeństwa dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących im.Edwarda Szylki w Ożarowie PDF Drukuj Email
środa, 06 kwietnia 2011 11:33

W dniu 24 marca 2011 roku podczas zebrania Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie otrzymał "Certyfikat Bezpieczeństwa".
Jest to pierwszy certyfikat w województwie świętokrzyskim przyznany na lata 2011-2015.

Przyznanie go poprzedza ocena szkoły dokonana przez Komisję Wizytującą, która składa się z przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej Policji, Kuratorium Oświaty i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach. Certyfikat Bezpieczeństwa jest przyznawany w uznaniu przedsięwzięć o charakterze organizacyjnym w zakresie bezpieczeństwa społeczności szkolnej realizowanych wspólnie przez rodziców, nauczycieli oraz przedstawicieli organów samorządowych.