KRUSikowo PDF Drukuj Email
czwartek, 17 września 2020 20:06

9 września uczniowie klas pierwszych wzięli udział w przedstawieniu wykonanym przez pracowników placówki terenowej KRUS w Ożarowie. Akcja toczyła się w wiosce KRUSikowo, gdzie bohaterowie - pszczółka i niesforny bączek, napotykają na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. „Aktorzy” wchodzili w interakcje z uczniami, którzy mogli się wypowiadać na tematy związane z historią wioski.

 

 

Celem "spektaklu" było poszerzenie wiedzy uczniów na temat zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych, ze szczególnym uwzględnianiem zapobiegania wypadkom. Różnorodne przykłady oraz ocena właściwego i niewłaściwego postępowania bohaterów w czasie codziennych zajęć w gospodarstwie, służyły promowaniu właściwych zachowań podczas prac w gospodarstwach rolnych.

Panie Wychowawczynie pierwszoklasistów oceniły przekaz przedstawienia jako zrozumiały, adekwatny do wieku odbiorców oraz przydatny w życiu codziennym.

Wszyscy uczniowie otrzymali upominki.

 

Sylwia Wrona

Pedagog szkolny