Droga Krzyżowa w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie PDF Drukuj Email
wtorek, 19 kwietnia 2011 22:37

Stało się tradycją, że w okresie Wielkiego Postu uczniowie naszej szkoły uczestniczą w uroczystej Drodze Krzyżowej.

18 kwietnia na pierwszej godzinie lekcyjnej w Drodze Krzyżowej brali udział uczniowie klas IV wraz z wychowawcami, Pani Dyrektor Alicja Różańska Cembrowska, Pani Wicedyrektor Katarzyna Swacha, Drużyna Harcerska im. "Szarych Szeregów" oraz schola i jej opiekun Pani Justyna Jurys.

Uczniowie klasy IV b czytali poszczególne modlitwy dotyczące wydarzeń z ostatnich godzin życia Pana Jezusa. Harcerze nieśli przygotowane przez uczniów stacje Drogi Krzyżowej.

Na czele społeczności uczniowskiej był niesiony krzyż, wiszący na co dzień obok religijnej gabloty, zuchy niosły zapalone znicze w kolorze biało-czerwonym, które po kończonej uroczystości zostały postawione obok popiersia patrona szkoły Edwarda Szylki.

Uroczystość ta rozpoczęła obchody Beatyfikacji Jana Pawła II. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zaśpiewali ulubioną pieśń Karola Wojtyły pt: "Barka".

Droga Krzyżowa została przygotowana przez uczniów kl. IV b pod opieką Pani Anny Nowak -  nauczyciela religii w klasach młodszych oraz druhny Moniikę Dzikowską i Monikę Bidzińską.