Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email
piątek, 21 października 2011 14:04

   Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Cel akcji - to zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

   Nasza biblioteka szkolna, włączając się w obchody święta, zorganizowała:

  • Konkurs fotograficzny Nie ma nic piękniejszego, niż widok czytającego dziecka. Cudowne zdjęcia wykonali: Aneta Kiec - kl. III LO i Daniel Łukasiewicz - kl. VI a.
  • Konkurs na fraszkę lub krótki wierszyk o bibliotece, książce i czytaniu. Ich autorzy to: Ewa Pierzchała - kl. V a, Paulina Wójcik - kl. II E, Jakub Wasilewski - kl. VI c, Beatrycze Piłat - kl. III a, Dawid Bidziński - kl. VI c, Klaudia Piątkowska - kl. III c, Martyna Kwiecińska - kl. V a, Daniel Łukasiewicz - kl. VI a.

   Wszystkie prace zostały wyeksponowane w gablocie obok biblioteki szkolnej, zaś ich autorzy nagrodzeni drobnymi upominkami.

   Nad całością czuwali nauczyciele bibliotekarze: Zuzanna Dudek, Bożena Goraj i Ewa Jędrzejewska.