Spotkanie z Beatą Ostrowicką PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 20:12

   Współpraca biblioteki szkolnej z Biblioteką Publiczną w Ożarowie zaowocowała udziałem dość licznej grupy uczniów szkoły podstawowej w spotkaniu z pisarką Beatą Ostrowicką. Jest to znana autorka pięknie ilistrowanych książeczek dla dzieci oraz opowieści opisujących problemy współczesnej młodzieży, laureatka wielu nagród literackich.

   W pierwszej części spotkania Ostrowicka barwie opowiadała o bohaterach swoich książek, zachęcając dzieci do wymyślania ich dalszych losów.

   Druga część poświęcona była utworowi "Jest taka historia. Opowieść o Januszu KOrczaku" i sylwetce Pana Doktora.

   Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o kilka książek, które napisała Beata Ostrowicka.

   Uczniowie niezwykle aktywnie uczestniczyli w tym interesującym spotkaniu autorskim.

   Nauczyiele bibliotekarze: Zuzanna Dudek, Bożena Goraj i Ewa Jędrzejewska oraz opiekunka zuchów Elżbieta Grad-Liwińska dziękują dzieciom, które popołudnie poświęciły na rozwijanie kultury czytelniczej.