Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 października 2013 14:58

   Polskie Towarzystwo Dysleksji ogłosiło termin obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji – od 7 do 14 października. Motyw przewodni dla całego tygodnia: "Dysleksja nie może być wymówką!"

   W tym roku będziemy aktywnie uczestniczyć w tej europejskiej akcji. Przedstawimy interesujące pomysły działań popularyzujących wiedzę o dysleksji. Pokażemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, z jakimi problemami borykają się dzieci ryzyka dysleksji lub z dysleksją i wskażemy najlepsze sposoby pracy nad tymi problemami. Wszystkie artykuły umieszczane będą w dziale Aktualności i w nowo założonym działe dla Rodziców DYSLEKSJA.

   Zachęcamy też Rodziców do odwiedzenia stron:
www.calapolskaczytadzieciom.pl
www.ortograffiti.pl

Sylwia Wrona
- pedagog szkolny