Certyfikat Bezpieczeństwa 2008 PDF Drukuj Email

 

W roku szkolnym 2007/2008 przystąpiliśmy do programu profilaktyczno–prewencyjnego "Raz, Dwa, Trzy – bądź bezpieczny i ty" przygotowanego przez Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach i Kuratora Oświaty w Kielcach. W listopadzie roku szkolnego 2008/2009, po bardzo skrupulatnym sprawdzeniu przez pracowników KWP oraz KO działań szkoły z zakresu bezpieczeństwa, otrzymaliśmy Certyfikat Bezpieczeństwa. Jesteśmy jedną z siedmiu szkół w województwie świętokrzyskim i jedyną w powiecie opatowskim, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie. Certyfikat Bezpreczeństwa

 

Program przynosi pozytywne efekty w związku z tym jest kontynuowany w obecnym roku szkolnym. Ma na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na niebezpieczeństwa w życiu codziennym, ograniczenie liczby nieszczęśliwych zdarzeń z udziałem dzieci a także naukę pierwszej pomocy przedmedycznej. Równie ważna dla właściwej realizacji tego programu była aktywizacja rodziców, nauczycieli oraz funkcjonariuszy policji do wspólnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w szkole a przede wszystkim poza nią.

Powstała Szkolna Rada Bezpieczeństwa, w skład której wchodzą uczniowie, rodzice, nauczyciele, przedstawiciel Policji i Straży Miejskiej, jest to organ omawiający problemy uczniów i poszukujący najlepszych rozwiązań. Wszyscy nauczyciele i uczniowie nauczyli się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie klas IV – VI mieli zajęcia z pracownikiem KRUS-u Ożarów, dowiedzieli się, jakich prac nie mogą podejmować w gospodarstwie rolnym. Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej otrzymali znaczki odblaskowe. Funkcjonariusze Policji przeprowadzają zajęcia dotyczące bezpieczeństwa we wszystkich klasach szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W szkole odbywały się konkursy dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Rodzice uczestniczyli w wywiadówkach profilaktyczno – prewencyjnych odnoszących się do bezpieczeństwa.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa wokół szkoły zostało oznakowane miejsce postoju autobusów szkolnych.

 

Koordynator programu

Sylwia Wrona