DZIEŃ SPORTU Z PRZEDSZKOLAKAMI PDF Drukuj Email
środa, 04 czerwca 2014 13:44

W dniu 21.05.2014 roku podczas obchodzonego VI EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH odbył się turniej sportowy w ramach integracji uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie z przedszkolakami z grupy „Kaczuszek” z Przedszkola Publicznego w Ożarowie.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonały panie dyrektorki Alicja Różańska Cembrowska oraz Jolanta Gołąb. Obecne były również panie wicedyrektor - Anna Kaleta oraz Katarzyna Swacha. Głównym organizatorem tego wydarzenia były nauczycielka wychowania fizycznego w ZSO im. E. Szylki w Ożarowie p. Renata Kołtunowicz–Kaczor oraz wychowawczynie przedszkolaków - p. Agnieszka Witek i p. Renata Gradzińska. Nie zabrakło również rodziców, którzy kibicowali swoim pociechom.

Głównym celem turnieju sportowego było zapoznanie dzieci z zabawami i ćwiczeniami o charakterze współzawodnictwa, a także kształtowanie umiejętności właściwego reagowania na sukces bądź jego brak. Zawody te umożliwiły sportowcom poznanie możliwości swojego ciała, jak również podniosły motywację do ćwiczeń ruchowych. Spotkanie to mało również  zapoznać małych sportowców z zasadami fair-play oraz jak być kibicem przez duże K.

Po zaśpiewaniu hymnu i złożeniu uroczystego ślubowania młodzi sportowcy przystąpili do rozgrzewki - „Gimnastyka”. Aerobic – układ taneczny przy muzyce poprowadziły Oliwia Dymanowska oraz Julia Krawczyk. Następnie pod czujnym okiem uczennic z klas VI (zajęcia fakultatywne - FITNESS) przedszkolaki mogli wykonywać ćwiczenia podnoszące ich sprawność fizyczną, a także poprawiające umiejętności sportowe.

Na zakończenie tak pracowitego dnia wszyscy uczestnicy turnieju sportowego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę.

Organizatorzy:

 • Krupa Karolina
 • Rolecka Wioletta
 • Wąsik Agnieszka
 • Bekier Kamila
 • Dymanowska Oliwia
 • Janik Wiktoria
 • Janosik Aleksandra
 • Prechlicka Joanna
 • Rudka Julia
 • Gębora Anna
 • Jopek Natalia
 • Krawczyk Julia
 • Mądry Martyna
 • Buchalska Emilia
 • Kałuża Karolina
 • Osiadło Sylwia
 • Szymańska Weronika
 • Żabicka Aleksandra
 • Mianowana Wiktoria

 

Renata Kołtunowicz - Kaczor