Cytryna zamiast mandatu - uczniowie z misją PDF Drukuj Email
czwartek, 05 czerwca 2014 14:31

Zamiast mandatu karnego - cytryna, za jazdę zgodną z przepisami – cukierki. Grupa uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. E. Szylki w Ożarowie z nauczycielami (p. Moniką Sztobnicką, p. Anną Zgardzińską i p. Mileną Budkowską) i funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Opatowie przypominali kierowcom o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.

 

Akcja zorganizowana 30 maja 2014 roku miała promować bezpieczne zachowania na drodze. Patrol usytuowany na jednej z ulic koło szkoły kontrolował przestrzeganie przepisów. W przypadku kiedy kierowca ich nie respektował, zamiast mandatu karnego otrzymywał od dzieci cytrynę. Jeśli kontrola wypadła pozytywnie, prowadzący dostawał cukierki. Po pierwszych kilkunastu minutach trwania akcji rozdano niestety więcej cytryn. Zorganizowane działanie spotkało się z dużą akceptacją - szczególnie wśród tych kierowców, którzy w tym dniu uniknęli mandatu i punktów karnych.

Mamy nadzieję, że ten niekonwencjonalny sposób poprawy bezpieczeństwa utrwali się w pamięci kierowców, którzy od tej pory będą przestrzegać kultury jazdy, zwłaszcza w pobliżu szkoły.